Anatolij Wolik Refleksoterapia poprawi Twoje życie.

Leczenie i profilaktyka według metody tradycyjnej medycyny chińskiej.


Refleksoterapia jest starochińską (ma około 3000 lat) metodą leczenia, która rozwinęła się z akupunktury, przypalania, masażu punktowego i próżniowego, elektroakupunktury.

Według metody starochińskich lekarzy, zasada leczenia polega na wyrównywaniu energii „Chi” w ciele za pomocą igieł, cygar piołunowych, masażu punktowego.

golkoterapia

Zdaniem współczesnej medycyny, refleksoterapia jest odpowiednią reakcją organizmu na podrażnienie, w wyniku którego jest osiągany efekt terapeutyczny. Wpływ akupunktury dzieli się na lokalny i ogólny – na cały organizm. Lokalny przejawia się w rozszerzeniu naczyń krwionośnych w tym obszarze, napływie krwi, znieczuleniu, usuwaniu skurczów mięśni lub, odwrotnie, - w tonizacji (pobudzeniu) mięśni. Ogólna i najważniejsza reakcja polega na tym, że przy stymulacji określonych punktów impuls (sygnał, energia) płynie po meridianach (kanałach) do narządów wewnętrznych i gruczołów wydzielania wewnętrznego. Ostatnie uwalniają do krwi substancje biologicznie czynne, które wraz z krwią są rozprzestrzeniane po całym organizmie. Substancje te mają wpływ przeciwzapalny, normalizują napięcie naczyniowe (rozszerzają lub zwężają), mają aktywne działanie przeciwbólowe i przeciwalergiczne, rozluźniają i pobudzają układ nerwowy, poprawiają sen, pamięć, nastrój, usuwają depresję. Mając wpływ na narządy wewnętrzne normalizują perystaltykę jelit, żołądka, stymulują wydzielanie hormonów męskich i żeńskich narządów płciowych, mają przeciwzapalny wpływ na nerki, wątrobę, woreczek żółciowy i pęcherz moczowy. Przywracają metabolizm, obniżają poziom cukru we krwi.

Akupunktura będzie dla Ciebie zaskoczeniem, ponieważ działa na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym, przywraca równowagę energetyczną całego organizmu.

Wskazania do leczenia:


Bóle głowy, zawroty głowy o różnej etiologii, migrena, zapalenie twarzowego nerwu trójdzielnego.

Profilaktyka różnych chorób, zwiększenie odporności.

Neurastenia, bezsenność, depresje, neurozy (impotencja, oziębłość).

Osteochondrozy i ich powikłania (rwa kulszowa, ischias, umbago).

Nadciśnienie 1-2, niedociśnienie, dystonia wegetatywno-naczyniowa.

Zapalne choroby oczu, zapalenie nerwu wzrokowego.

Zapalenie ucha, dzwonienie w uszach, niedosłuch.

Katar, zapalenie zatok, oskrzeli, astma, alergia.

Nieżyt żołądka, wrzód trawienny, zapalenie pęcherzyka żółciowego, dyskineza, zapalenie trzustki, wątroby, zaparcie, biegunka, OTYLOSC.

Zapalenie pęcherza, odmiedniczkowe zapalenie nerek, choroby układu płciowego (zapalenie gruczołu krokowego).

Bezpłodność, zaburzenia miesiączkowania.

Zapalenia wielostawowe, podagra. Odzwyczajenie się od palenia tytoniu.

Galeria


certificate

Wysokokwalifikowany lekarz-refleksoterapeuta z 30-letnim doświadczeniem, Ma Polskie pochodzenie, który ukończył Wyższą Akademię Medyczną Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Pekinie, wybierze dla Ciebie indywidualną metodę leczenia.

Muzykoterapia pomoże Ci się zrelaksować, zapomnieć o problemach, poczuć zaskakująco przyjemny spokój, lekkość ciała i młodość w duszy.

Igły jednorazowe.

Контакты:doctor.volik@ukr.net

+38(097)89 02 357 (Viber, WhatsApp)

Truskawiec, ul. Mazepy 1

sanatorium „Dnipro”, lok. 218

anatoliy.volik